Kondor Vilmos sok mindent kifogásol a regényéből készült Budapest Noirban
Ugyan a nevét adta a filmhez, nem akart beleszólni a munkálatokba. Azonban azt hitte, így is kikérik majd a véleményét. Nem így történt.
Ugyan a nevét adta a filmhez, nem akart beleszólni a munkálatokba. Azonban azt hitte, így is kikérik majd a véleményét. Nem így történt.
Az Ambrus Attila történetét fiktív elemekkel bemutató filmben az a jó, hogy jókor gyorsít és lassít: az adrenalintól túlfűtött autós üldözések és rablások feszesek, a líraibb, az egyéni drámának megágyazó részek pedig indokoltan visznek el talán a vártnál több játékidőt. Antal Nimródról eddig is tudtuk, hogy jó rendező, de A Viszkissel amerikai munkáinak tanulságait is ügyesen hasznosítja. Ezzel pedig A Viszkis lett az a film, amely az idei nagy költségvetésű hazai produkciók közül igazán komolyan vette a magyar nézőket.
Bár a mozikba csak november elején kerül a Kondor Vilmos-könyv adaptációja, a chicagói filmfesztiválon már jövő kedden vetíteni fogják.
"A kor – 1936 – amikor játszódik, nagyon izgalmas, sok folyamat indult el akkoriban, amit a magyarok nem vettek észre, vagy nem akartak észrevenni" – jellemzi a november elején a mozikban debütáló Budapest Noir hangulatát a rendező, Gárdos Éva. Az amerikai filmiparban számos sikert elérő, világsztárok mellett is megforduló alkotó szerint a krimiben Budapest is teljesen önálló karakter, és hogy a főszereplőt volt a legnehezebb megtalálnia. Az Amerikában dolgozó, ezért e-mailben elért Gárdos azt is elárulta, Coppola melyik mondata jut évtizedek után is eszébe, és hogy miért nem lepődött meg a filmjében még tiniként szereplő Scarlett Johansson sikerén.
Évek óta nem vállalt színészi feladatot, most mégis Gordon Zsigmond bőrébe bújik Kolovratnik Krisztián.
Végre látható az első rövid ízelítő a Kondor Vilmos regényéből készült, Magyarországon nagy költségvetésűnek számító krimiből, a Budapest Noirból.
A Budapest Noir elvileg hamarosan a mozikba kerül.
Nem egyedi a közélet mostani működése, minden regénynél belebotlik az elit maffiaszerű működésébe – mondja a személyazonosságát titkoló, nemzetközi hírű krimiszerző. A Budapest Bár Pesti éjszakák című koncertjéhez írt szövegek és a készülő Budapest Noir-film apropóján kérdeztük emailben.
Az egyik legnevesebb hollywoodi szaklap, a Variety gyűjtötte össze azt a 10 európai tehetséget, akik idén a legnagyobb áttörést érhetik el a filmvilágban – köztük kapott helyet a Budapest Noir és a Testről és lélekről fiatal színésznője.
A jövő év fordulópont lehet a Filmalap-érában: milliárdos támogatású közönségfilmek próbálják visszacsalogatni a nézőket a magyar filmekre, miközben Pálfi- és Mundruczó-szintű nevek várhatják az újabb nagy fesztiválszerepléseket – a Sundance-en és a Berlinalén pedig már ott is vagyunk. De mindez fordítva is elsülhet. Ilyen lesz a magyar film 2017-ben.
Az egyik legfontosabb független filmes lap, az Indiewire számolt be Gárdos Éva készülő filmjéről.